ADULT

Producenci

Promocje

PURINA DOG CHOW - Jagnięcina z ryżem 14kg

Nowy produkt

PURINA Dog Chow Adult Lamb and Rice to kompletna i zbilansowana karma dla dorosłych psów. Z jagnięciną jako naturalnym źródłem białka, zbilansowanym z pełnoziarnistymi zbożami i ryżem dla zapewnienia optymalnej sylwetki ciała.

Więcej szczegółów

99,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 

Psy wykazują skłonności do szybkiego zjadania posiłku, co czasami powoduje zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego oraz przyczynia się do wchłaniania mniejszej ilości składników odżywczych. Dog Chow zawiera granulki standardowej wielkości pomieszane z większymi, pięciokątnymi granulkami, które skłaniają psa do dłuższego gryzienia karmy. Z badań wynika, że psy nie połykają większych pięciokątnych granulek w całości. Jedzą je znacznie wolniej i ostrożniej w porównaniu z granulkami o standardowych rozmiarach. Wykazano, że dłuższe rozgryzanie pokarmu sprzyja prawidłowemu trawieniu oraz zwiększa przyjemność towarzyszącą posiłkowi i zapobiega przejedzeniu.

Zalety: 
• Kości, stawy i zęby: zawiera właściwy stosunek wapnia do fosforu, witaminy D i białka, zapewniający prawidłowy rozwój kości, stawów i zębów u szczeniąt.
• Trawienie: zawiera ryż oraz specjalną kompozycję naturalnego włókna pochodzącego z cykorii i pulpy buraczanej. Ryż zawarty w karmie ułatwia trawienie. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które jak udowodniono, wspierają rozwój prawidłowej flory jelitowej i wspomagają prawidłowe trawienie. Pulpa buraczana wpływa na właściwą konsystencję stolca.
• Przyswajanie składników odżywczych: Dokładne gryzienie ogranicza łapczywe połykanie pokarmu, pobudzając zdrowe trawienie i optymalne przyswajanie
składników odżywczych .

Składniki: zboża (min. 4% pełnoziarnistych zbóż, min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 14% mięsa, min. 4% jagnięciny), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), warzywa (min. 0,5% cykorii), składniki mineralne.

Analiza: białko ogólne (25%), tłuszcz surowy (12%), popiół surowy (7%), włókno surowe (2.5%), wapń (1.2%), fosfor (0.9%).

Dawkowanie:

waga psa

dawka dzienna w gramach

5-12kg

110-200g

12-25kg

200-350g

25-45kg

350-550g

45-70kg

550-750g